Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours برج میلاد
برج میلاد
سازه معاصر
 Short description of برج میلاد
   برج میلاد با هدف احداث سازه‌ای به یاد ماندنی و به عنوان نمادی برای شهر تهران ساخته شده است. كاربري برج تسهيل و گسترش ارتباطات بيسيم ( Wireless ) در سطح تهران بزرگ ، بهينه سازي و گسترش پوشش راديو و تلويزيون ( VHF/UHF/FM ) ، ايجاد زير ساخت هاي تلويزيوني ديجيتال ( DVB/MVDS ) ، هواشناسي و كنترل ترافيك و جاذبه گردشگری است .

رستوران گردان، رستوران ویژه، سکوی دید باز و بسته، رواق‌های هنری، گنبد آسمان، موزه مشاهیر ایران، موزه شهرداری، فوت کرت، واحدهای تجاری، فضاهای نمایشگاهی در ساختمان برج و امکاناتی چون مرکز همایش‌های بین‌المللی با ۱۵ سالن مختلف، پارک دلفین‌ها، پیست دوچرخه سواری، پینت بال، سینمای شش بعدی، سینما، لیزریوم، رستوران سنتی، رستوران محیطی و ... از دیگر امکانات این مجموعه است.
این ساختمان با ارتفاع ۴۳۵ متری در برابر جریان های هوا با سرعت ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت و تندبادهای لحظه ای با سرعت ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت مقاوم سازی شده است.همچنین این ساختمان در برابر زلزله کاملا مقاوم است و در صورت وقوع زلزله ، سازه پایداری خود را حفظ خواهد کرد.

شکل کلی برج از یک هشت ضلعی تشکیل شده که تعدادی دیوار داخلی و چهار باله ذوزنقه ای شکل به آن متصل شده است.بیشترین قطر سازه راس ، ۶۰ متر است و در ارتفاع ۲۸۰ متری قرار دارد . حجم بتن ریزی بدنه حدود ۳۳۰۰۰ متر مکعب و حجم بتن ریزی کل پروژه ۶۳ هزار متر مکعب می باشد. حجم شیشه مصرفی در کل برج حدود ۱۷ هزار متر مربع و وزن کل برج حدود ۱۵۰ هزار تن است . به طور کلی ساختمان برج شامل ساختمان پاي برج (لابي) ، شفت، ساختمان راس و دكل آنتن برج است.
ساختمان پای برج میلاد دارای ۶ طبقه و مساحت ۱۷ هزار متر مربع است . ورود و پذیرش بازدید کنندگان از طبقه همکف صورت می گیرد . سقف بتنی یکپارچه قوسی شکل و منحصر به فرد این ساختمان از برجسته ترین کارهای بتنی معماری معاصر به شمار می آید و دراجرای این سقف از قالب بندی چوب استفاده شده و طرح روی این سقف نقش هندسی یک گره ایرانی است .

۶ پله برقی نصب شده در لابی برج ظرفیت جابجایی ۹۰۰۰نفردر ساعت را دارد و ۴ دستگاه آسانسور با ظرفیت ۲۱ نفر نیز در لابی برج نصب شده است .

از دیگر ویژگی های این سازه نحوه اجرای پایه های X شکل و بام قوسی آن به همراه استفاده ازیک نوع بتن به جای سنگ در نمای بیرونی ساختمان لابی است.

در طبقات اول تا سوم ، ۸۳ واحد تجاری ، رستوران غذاهای بین المللی ، تریا و همچنین نمایشگاهی با وسعت ۲۰۰ متر مربع پیش بینی شده است. طبقات اول و دوم زیر همکف شامل فضای اداری ، تاسیساتی و مرکز داده ها است.
ساختمان راس برج ميلاد يكي از بزرگترين ساختمان راس در برج هاي مخابراتي دنيا به شمار می رود . این ساختمان ، اصلي ترين بخش بهره برداري برج می باشد که در ۱۲ طبقه و با زیر بنای تقریبی ۱۲ هزار مترمربع بنا شده است.

وزن كلي سازه فلزي راس برج ۲۱۰۰ تن است . به جز ۶ دستگاه آسانسور هاي سريع بدنه اصلي برج ، هسته مركزي ساختمان راس نیز دارای ۲ دستگاه آسانسور با ظرفیت ۱۰ نفر است .

در ساختمان راس منطقه ای برای مواقع بحران در نظر گرفته شده است . منطقه امن از آتش ، طبقه مخصوص مواقع بحران و حريق مي باشدکه در برابر آتش سوزي مقاوم بوده و در ارتفاع ۲۵۴ متری به مساحت حدود ۴۶۰ مترمربع قرار دارد. اين محل ظرفيت حضور ۶۰۰ نفر را در زمان وقوع حادثه و انجام عمليات امداد و نجات و خروج از ساختمان راس را دارا است.

در طبقات مختلف ساختمان راس برج ، سكوي ديد باز و بسته ، گنبد آسمان ، رستوران گردان با گنجايش حدود ۴۰۰ نفر ، رستوران ويژه با ظرفيت ۱۰۰ نفر ، تريا ، گالري هاي هنري ،‌ موزه مشاهیر و طبقات ويژه مخابرات و تلويزيون در نظر گرفته شده است.
آسمان خراش پایتخت با ارتفاع ۴۳۵ متر عناوین زیر را به خود اختصاص داده است.

*بلندترین برج ایران 

*ششمین برج بلند تلويزيوني و مخابراتي دنیا بعد از برج های توکیو اسکای تری در توکیو در ژاپن ، آسمان‌خراش کنتون در گوانگ‌ژو در جمهوری خلق چین ، آسمان‌خراش سی‌ان در تورنتو در کانادا ، آسمان‌خراش اوستانکینو در مسکو در روسیه ، برج ارینتال پیرل در شانگهای در چین.

*هشتمین برج بلند دنیا 

*بیستمین سازهٔ بلند نامتکی (سازه‌هایی که بدون هیچ نگه‌دارنده‌ای همانند سیم و دکل سرپا هستند)

*مقام نخست از نظر وسعت کاربری سازه راس برج با زیربنای ۱۳۰۰۰ متر0/5 0 Rates
 
 
 Further information of برج میلاد
لاکچری
سفرهای گروهی با مردم (تور)بازدید یک تا سه ساعتسفر با دوستان
قیمت_متوسط
Saturday To Friday From 10 To 22 Open Now
تهران - بزرگراه حکیم غرب - بعد از بزرگراه چمران - ورودی اختصاصی برج میلاد
 Attractions similar to برج میلاد
  Attractions near برج میلاد


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This