Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours کوه صفه اصفهان
کوه صفه اصفهان
پارک
 Short description of کوه صفه اصفهان
     چرا کوه صُفه اصفهان؟

یکی از تفرجگاه های محبوب اصفهان است.
از آن با عنوان بام اصفهان یاد می کنند.
امکانات رفاهی خوبی در خود دارد.
جاذبه های طبیعی و تاریخی جالبی را می توان در آن دید.
وجود تفریحات خوب همچون بولینگ و تله کابین بر جذابیت این تفرجگاه می افزاید.
یکی از مقاصد محبوب برای کوهنوردان است.
اگر از شلوغی های مرکز شهر اصفهان فاصله بگیریم و راه مان را به سمت بلوار شهدای صُفه کج کنیم، به تفرجگاهی ناب و جذاب می رسیم که در میان مردم با عنوان کوه صُفه شناخته می شود. در واقع صفه نام کوهی از رشته کوه زاگرس در جنوب اصفهان است که از شمال به جاده کمربندی، از غرب به کوه‌های تخت رستم و دره خان، از شرق به شهرک‌ها و مجتمع‌های مسکونی و از جنوب به اراضی باز و خط آهن محدود می شود. 

چشمه ها، غارها و زیبایی های متعددی را می توان در این کوه یافت که گویای ارزش طبیعی آن هستند. جالب آنکه این کوه دارای ارزش تاریخی نیز هست؛ گفته می شود مردم در گذشته های دور از کوه صفه به عنوان پایگاه و پناهگاه استفاده می کردند و شیوه ساخت و معماری قلعه موجود در این کوه، نشانه هایی از قلعه های ساسانی را به نمایش می گذارد.

امروزه کوه صفه تفرجگاهی جالب توجه است که به سبب امکانات رفاهی و تفریحی و پتانسیل آن برای ورزش هایی همچون کوهنوردی، پیاده روی و سنگ نوردی محبوبیت زیادی نزد مردم دارد. قرارگیری مقبره شهدای گمنام در صفه نیز بر اهمیت آن افزوده و بسیاری را به سوی خود کشانده است.

 چرا نامش را صفه گذاشته اند؟

کوه صفه از محل چشمه ای به نام خاچیک آغاز می شود. در این قسمت سنگِ کوه از خاک جدا شده و دامنه کوه را تشکیل داده است. این کوه در انتها به فضای سنگیِ صاف و صُفِه مانندی می رسد و همین باعث شده نام صفه را بر آن بگذارند. صفه در لغت به معنای فضای تخت است.0/5 0 Rates
 
 
 Further information of کوه صفه اصفهان
طبیعت گردی
بازدید یک تا سه ساعتعکاسیمیانسال (36 تا 65 سال)سفرهای زوج هانوجوان (12 تا 17 سال)سفر با دوستانکمپینگسفرهای خانوادگی با کودکانکودک (4 تا 11 سال)پیاده رویکوهنوردیجوان (18 تا 35 سال)
رایگان
Saturday To Friday From 6 To 24 Open Now
اصفهان، بلوار شهدای صفه
 Attractions similar to کوه صفه اصفهان
  Attractions near کوه صفه اصفهان


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This