Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours لشکرآباد اهواز
لشکرآباد اهواز
راسته غذا
 Short description of لشکرآباد اهواز
     
فلافل
لشکرآباد در اهواز قرار دارد. لَشکَرآباد یکی از محلات شهر اهواز مرکز استان خوزستان ایران است. نام قدیمی این محله بسیار بزرگ که به زبان عربی رُفَیش (و بقولی النهضه) بوده است. بازار فلافل اهواز یکی از مراکز فروش فلافل واقع در خیابان انوشه، لشکرآباد اهواز است. این بازار با وجود صدها مغازهٔ فلافل‌فروشی، یکی از جاذبه‌های توریستی این شهر اهواز می‌باشد.
وارد محله که می‌شوی بوی فلافل و ترشی و شیرینی های رنگارنگ می‌پیچد به هم و می‌رود تا عمق ریه‌هایت! دو طرف خیابان فلافل فروش‌های جوان بساط کرده‌اند و نشسته‌اند پشت دکه؛ مشتری‌ها هم همچنان که آب دهان را پایین می‌دهند، با سرهای خم شده به یک طرف، دهان را به قواره نصف صورت باز می‌کنند و نصف ساندیچ پرملات فلافل را می‌فرستند درون معده!
فلافل فروش‌های خیابان "انوشه" یا همان "لشکرآباد" خودمان، مشتری‌های ثابت دارند؛ آفتاب که غروب می‌کند، چراغ دکه‌های فلافل‌فروشی هم روشن می‌شود و مشتری‌ها کم‌کم از راه می‌رسند. فلافل‌فروش‌های جوان خیارشور، گوجه، کلم، انواع ترشی و هرآنچه می‌شود کنار قرص‌های فلافل، درون ساندویچ جا داد را یکی‌یکی از خانه بیرون می‌آورند و می‌چینند روی میز، جلوی مثلا رستوران خود را هم آب‌پاشی می‌کنند و کم‌کم آماده می‌شوند برای استقبال از مشتری‌ها.فروشندگان حاضر در لشکرآباد برخورد بسیار خوبی با مشتری ها دارند و با ادب و با رعایت تمام قواعد لازم برای مشتری مداری برخورد می کنند، حال آنکه آنها قطعا در خصوص نحوه برخوردها اطلاعات علمی ندارند و حتی ممکن است بی سواد هم باشند، ولی به تجربه به این نتیجه رسیده اند که اگر با مشتری‌ها برخورد خوبی داشته باشند، این کار موجب رونق کسب آنها می شود و همچنین بخشی از آن نیز به آداب و رسوم موجود در زندگی مردم منطقه بازمی گردد، همه اینها مواردی است که باید به دقت مطالعه شوند تا بتوان از این تجربه موفق در دیگر نقاط کشور نیز استفاده کرد.

راسته فلافل فروش‌های اهواز هر سال شلوغ تر می‌شود و رونق بیشتری می گیرد و در تعطیلات نوروز نیز به صورت شبانه روزی فعال است. لشکرآباد حالا دیگر یک منطقه ناامن و آلوده نیست؛ منطقه ای گردشگری است که باید در ردیف جاذبه های شهر اهواز قرار بگیرد و به مسافران نوروزی آدرس بدهیم که: "اهواز، میدان دانشگاه شهید چمران، راسته فلافل فروش های لشکرآباد..."0/5 0 Rates
 
 
 Further information of لشکرآباد اهواز
رویداد محور فرهنگ محلی
سفر با دوستانسفرهای تک نفره مجردیکودک (4 تا 11 سال)سفرهای خانوادگی با کودکانجوان (18 تا 35 سال)نوجوان (12 تا 17 سال)بازدید زیر یک ساعتمیانسال (36 تا 65 سال)
ارزان_قیمت
Saturday To Friday From 8 To 24 Open Now
اهواز، ساحل غربی رود کارون، روبروی دانشگاه شهید چمران
 Attractions similar to لشکرآباد اهواز
  Attractions near لشکرآباد اهواز


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This