Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours بازار رضا مشهد
بازار رضا مشهد
بازار
 Short description of بازار رضا مشهد
     بازار رضا مشهد از قدیمی ترین مراکز خرید مشهد است که در نزدیکی حرم مطهر قرار دارد.

تاریخچه بازار رضا مشهد به سال ۱۳۶۵ برمیگردد و دلیل تأسیس این مجتمع تجاری تخریب اطراف حرم برای توسعه آن بود .

غرفه های بازار رضا به مغازه دارانی واگذار شد که مغازه های آن در بخش های تخریب شده قرار داشت و اینکه به این طریق دسترسی زائرین به بازار و همچنین خرید راحت تر است.

مجتمع بازار رضا مشهد در دو طبقه مجزا و دو دالان ساخته شد که حدود ۱۷۱۱ واحد تجاری در آن مشغول به فعالیت هستند. ۱۷۱۱ واحد تجاری نشان از ویژگی بارز آن یعنی طویل بودن این پاساژ حکایت دارند.

از ویژگی های بارز بازار رضا مشهد طول آن است که به بیش از یک کیلومتر میرسد.

تعداد زیادی از هتل های مشهد اطراف بازار رضا قرار گرفته اند و این بازار را به یکی از شلوغ ترین بازارهای مشهد تبدیل کرده اند .

مجتمع بازار رضا از میدان بیت المقدس شروع می شود و پایان آن به میدان هفده شهریور می رسد و از هر دو میدان ورودی دارد و طویل بودن آن از ویژگی های ساختاری منحصر بفردش است.

عبور از این بازار طولانی با دیدن مغازه ها و اجناس مختلف سبب میشود که گذر زمان را متوجه نشوید و از این همه تنوع لذت ببرید.

بازار رضا به دلیل نزدیکی به حرم مطهر مورد توجه اکثر زائران است، و هر آنچه را نیاز داشته باشند در این بازار می توانند تهیه کنند.

دو طبقه بازار رضا در مشهد به کسب و کار های تقریبا متفاوتی مشغول هستند.

در طبقه ی اول آن شما با فروشگاه های بسیار با کالاهای متنوع مانند جانماز، مهر و تسبیح، عطر مشهد روبه رو هستید که به عنوان تبرک و سوغات از شهر مقدس مشهد انتخاب های خوبی هستند.

علاوه بر این ها انواع پوشاک، وسایل تزئینی، انگشترهای فیروزه، زعفران، زرشک، خشکبار و ادویه جات را می توان در طبقه اول بازار امام رضا مشهد تهیه کرد. همچنین یکی دیگر از مهمترین سوغاتی های این بازار چادر نمازهای زیبای آن هستند.

در طبقه دوم کارگاه هایی مشغول به ساخت صنایع دستی ،فیروزه تراشی، طلا سازی و گلدوزی هستند. شما می توانید این کارگاه ها را از نزدیک ببینید و هر نوع سفارش ساخت را به آن ها بدهید.

همچنین در طبقه دوم مغازه هایی مشغول به خرید و فروش زعفران و خشکبار هستند و شما برای تهیه مایحتاج خود به این طبقه مراجعه کنید.

همچنین در اطراف بازار رضا مغازه های بسیاری مشغول به فعالیت هستند که شما میتوانید علاوه بر خرید از پاساژ به این فروشگاه ها هم رجوع کنید و سوغاتی ها و خرید های متنوعی داشته باشید.0/5 0 Rates
 
 
 Further information of بازار رضا مشهد
فرهنگ محلی تفریحی
سفر با دوستانمیانسال (36 تا 65 سال)جوان (18 تا 35 سال)سالمند (بالای 65 سال)بازدید یک تا سه ساعتسفرهای گروهی با مردم (تور)
ارزان_قیمت
Saturday To Friday From 9 To 22 Open Now
مشهد، میدان بیت المقدس (فلکه آب)
 Attractions similar to بازار رضا مشهد
  Attractions near بازار رضا مشهد


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This