Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours دره ستارگان قشم
دره ستارگان قشم
بیابان و کویر
 Short description of دره ستارگان قشم
     قشم جاذبه های دیدنی زیادی دارد. علاوه بر دره ستارگان، ژئوپارک قشم، جنگل های حرا، غار نمک، تنگه چاهکوه، بام قشم، زیستگاه لاک پشت ها از دیگر عجایب این جزیره هستند. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه ها می توانید مطلب عجایب هفتگانه ی قشم را مطالعه کنید.

شکل عجیب سنگ های این دره، مربوط به دوران زمن شناسی سنوزوئیک است و قدمت آن به دو میلیون سال پیش بر می گردد. این دره به عنوان بخشی از ژئوپارک جزیره قشم که تنها ژئوپارک خاورمیانه است، در یونسکو به ثبت رسیده است. گفته می شود این اشکال دیدنی طی صد ها هزار سال در اثر واکنش های فرسایشی زمین تحت تاثیر تند بادها، رگبار ها و باران های فصلی پدید امده اند.افسانه هایی در بین بومیان وجود دارد که دلیل شکل گیری این اشکال را برخورد شهاب سنگ با زمین در گذشته می دانند. آن ها معتقدند برخورد شهاب سنگ باعث جا به جایی خاک شده است و پس از خشک شدن، خاک های جا به جا شده به شکل امروزی شان درآمده اند.

صدای بادی که در میان این اشکال می پیچد باورهایی را در مردم بومی این منطقه، مبنی بر وجود ارواح سرگردان ایجاد کرده است. آن ها معتقدند شب ها و با تاریک شدن هوا، روح های سرگردانی در این منطقه رفت و آمد دارند و به همین دلیل هرگز بعد از تاریک شدن هوا به سمت این دره نمی روند. با وجود این، شب های این منطقه یکی از بهترین زمان ها برای لذت بردن از مناظر زیبا و سکوت مرموز آن است و می توانید کمی با خودتان در یکی از زیباترین پدیده های طبیعی ایران خلوت کنید.

دره ستارگان درجاده غارهای خوربس، در نزدیکی روستای برکه خلف در جنوب قشم قرار دارد. در امتداد این روستا، مسیری ۵۰۰ متری وجود دارد که می توانید از طریق آن به این دره دسترسی پیدا کنید.

برای رسیدن به دره ستارگان باید به سمت سواحل جنوبی قشم و روستای برکه خلف بروید. این دره در ۵ کیلومتری شمال این روستا قرار گرفته است. با توجه به گرمای زیاد این منطقه بهترین زمان سفر به ان پاییز و زمستان و اوایل بهار است.در نزدیکی این جاذبه می توانید از روستای دیدنی برکه خلف و غارهای خوربس (شامل آثاری از معماری صخره ای) هم دیدن کنید.0/5 0 Rates
 
 
 Further information of دره ستارگان قشم
طبیعت گردی اقتصادی ماجراجویی خاص لاکچری
پیاده رویکمپینگعکاسیمیانسال (36 تا 65 سال)عید نوروزبازدید نیم روزجوان (18 تا 35 سال)تعطیلات آخر هفته
رایگان
Always open
جزیره قشم ، روستای برکه خلف
 Attractions similar to دره ستارگان قشم
  Attractions near دره ستارگان قشم


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This