Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours قلعه پرتغالی های قشم
قلعه پرتغالی های قشم
قلعه تاریخی
 Short description of قلعه پرتغالی های قشم
     این قلعه در سال 1507 میلادی به فرمان " آلفونسو آلبركرك " دریانورد پرتغالی در جزیره قشم احداث شد. آلبوكرك، جزاير دهانه خليج فارس را تصرف كرده و از اين طريق بر راه بازرگاني دريايي بين هند و اروپا تسلط يافت، چيرگي پرتغاليها براين آبراه مهم دريايي 110 سال طول كشيد. در اين مدت آنها به ساختن دژها و استحكاماتي پرداختند كه از آن جمله دژهاي هرمز ، قشم و لارك است.

قلعه قشم با مساحتي بيش از 2 هزار متر مربع از سنگهاي آهكي و گچي با ملاط ساروج محلي ساخته شده و طي يك قرن چندين بار استحكام بخشي يافته است. اين دژ راست گوشه است. چهاربرج در چهارگوشه و بازوهايي بلند دارد كه توپ و منجنيق ها برروي پهناي آن مستقر مي شده اند قلعه قشم كاربردي چون يك انبار بزرگ يا جاي نگهداري مهمات و سلاح داشته كه در مواقع اضطراري به ديگر دژها كمك مي رسانده است. قلعه پرتغالی‌ها یك قلعه تداركاتی بود كه برای ارتباط با قلعه هرمز و رساندن تداركات و خدمات به این قلعه مركزی در قشم ساخته شده بود.

سرانجام در سال 1623 ميلادي اين قلعه و ديگر پايگاهها در دهانه خليج فارس توسط امام قلی خان يكي از سرداران صفوي متصرف شد و ايرانيان تا امروز براين پرارزش ترين آبراهه دنيا چيره هستند.

احسان یغمایی این قلعه را در سال 78 از زیر خاک بیرون آورد. این باستان‌شناس تا بهار 1379 در این قلعه به انجام كاوش‌ پرداخت.

در آبان 1387 نیز در پي حفاري هاي شرکت برق در محدوده 500 متري قلعه پرتغالي ها، تونل قديمي متصل به اين قلعه در شهر قشم، کشف شد.


اين تونل که به قلعه پرتغالي ها متصل مي باشد، راه فرار فرماندهان و نيروهاي نظامي پرتغالي و همچنين مکان نگهداري مهمات نظامي آنان بوده است. اين تونل تا محدوده ميدان سعدي شهر قشم به طول حدود سه کيلومتر، ادامه دارد.

 0/5 0 Rates
 
 
 Further information of قلعه پرتغالی های قشم
فرهنگ محلی تاریخ
جوان (18 تا 35 سال)سفرهای تک نفره مجردیعکاسیپیاده روینوجوان (12 تا 17 سال)سفرهای زوج هاسفر با دوستانسفرهای گروهی با مردم (تور)سفرهای خانوادگی با کودکانمیانسال (36 تا 65 سال)بازدید یک تا سه ساعت
ارزان_قیمت
فروردین,اردیبهشت,آبان,آذر,دی,بهمن,اسفند
Saturday To Friday From 8 To 18 Open Now
قشم، ضلع شمالی شهر قشم
 Attractions similar to قلعه پرتغالی های قشم
  Attractions near قلعه پرتغالی های قشم


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This