Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours پارک النگدره گرگان
پارک النگدره گرگان
پارک ملی
 Short description of پارک النگدره گرگان
     پارک جنگلی النگدره با وسعت ۱۸۵ کیلومتر در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهارخوران واقع شده و رودخانه ی قلاشی از قسمت جنوب پارک تا شمال آن امتداد دارد و تقریباً از میان آن می‌گذرد.

در مجاورت این رودخانه سه چشمه ی آب قرار دارد. النگدره آب و هوای کوهستانی دارد و تابستان های معتدل و زمستان های آن سرد و برفی است. جنگل النگدره به عنوان یکی از ۷ منطقه نمونه گردشگری کشور و پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب شده است.

یک محوطه تاریخی هم در شمال پارک جنگلی النگدره مربوط به دوران تاریخی پس از اسلام وجود دارد که به همین نام معروف است.

النگدره برای طبیعت گردان و اهالی گرگان بسیار دوست داشتنی است و طبیعت فوق العاده آن در تمامی فصول بسیار دیدنی است. به همین خاطر امکانات رفاهی گردشگری برای آن در نظر گرفته شده و فضا و محیط آن بسیار امن و مناسب است.

در فضای پارک النگدره برق رسانی صورت گرفته تا مسافران شبانه، آسایش و امنیت کافی داشته باشند. سرویس های بهداشتی، جاده آسفالت مناسب، نمازخانه،  ساختمان های نگهبانی ، منطقه کمپینگ و پیک نیک و ... در نظر گرفته شده است . 

برای کودکان و نوجوانان نیز پارک کودک و زمین ورزش در داخل پارک موجود می باشد.

درختان زیبا و تنومندی که همه چیز را برای داشتن روزی مفرح و خاطره انگیز فراهم کرده اند و منظره ای خیال انگیز را در این خطه به تصویر کشیده اند، خانواده ای صمیمی از انواع درختان این منطقه اند که از میان آن ها می توان به  انجیلی و ممرز ، توسکا ، لرگ ، افرا ، بلوط ، بید ، شیردار و خردمندی و ... اشاره کرد.در این طبیعت بهشتی و تکرار نشدنی باید لحظه ای را مکث کرد، در گوشه ای روی برگ های که برای فرش کردن زمین طعم جدایی از درخت را پذیرفته اند.

تا مهمان النگدره طعم لذت و شادی را از اعماق وجود حس کند، باید نشست و لیوانی چای داغ شمالی نوش جان کرد و عصرانه ای آتشی برای همراهان فراهم کرد.

النگدره طبیعتی چهار فصل دارد که هر گردشگری با توجه به علاقه اش می تواند به این گوشه دنج رفته و از لحظات خود حظ ببرد. اما کسانی که مشتاق دیدن بازی رنگ و نور هستند و دستان و نگاه هنرمندانه ای دارند، بهتر است برای خلق بهترین مخلوقشان طبیعت النگدره را در پاییز حتما ببینند.

زمستان النگدره پوشیده از برف است و منظره ای سفید حاکم بر جنگل است و باید با تجهیزات زمستانه سفر کرد.0/5 0 Rates
 
 
 Further information of پارک النگدره گرگان
طبیعت گردی لاکچری آرامش - درمان
میانسال (36 تا 65 سال)سفرهای خانوادگی با کودکانعکاسیبازدید نیم روزنوجوان (12 تا 17 سال)کمپینگغارنوردیسفرهای گروهی با مردم (تور)سفر با دوستانجنگل نوردیسفرهای زوج هاجوان (18 تا 35 سال)تعطیلات آخر هفته
ارزان_قیمت
Always open
گرگان، 5 کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان، در مسیر جنگل ناهارخوران
 Attractions similar to پارک النگدره گرگان
  Attractions near پارک النگدره گرگان


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This