Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours دریاچه آویدر
دریاچه آویدر
دریاچه
 Short description of دریاچه آویدر
     در ۳۰ کیلومتری شرق نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان، تفرجگاه بسیار چشم نوازی قرار دارد که میزبان دوست داران طبیعت است. دریاچه ای زیبا و بکر که در نتیجه ی احداث سد خاکی ایجاد شده و به نام های دریاچه و سد آویدر و یا دریاچه و سد صلاح الدین کلا شناخته می شود. . این سد خاکی به اداره آبیاری منطقه‌ تعلق دارد و از آن جهت تامین آب مورد نیاز زمین های کشاورزی استفاده می گردد.محوطه ی اطراف دریاچه پوشیده از درخت است و مناظر جنگلی زیبایی را پیش چشم شما قرار می دهند. قدم زدن در این فضا تجربه ای لذت بخش است که می تواند تا همیشه در ذهن شما بماند. در گشت و گذارتان می توانید تصاویری ناب از این جلوه ی طبیعت را ثبت کنید و یادگاری های خوبی را با خود به خانه ببرید.زمین های مسطح کنار دریاچه آویدر و یا بخش های جنگلی اطراف آن مکان های خوبی برای برپا کردن یک پیک نیک خانوادگی یا دوستانه و خلق یک روز به یادماندنی هستند. پس وسایل مورد نیازتان را بردارید و از گذراندن ساعاتی در قلب طبیعت لذت ببرید.دریاچه آویدر مامنی برای برخی گونه های ماهیان است. اگر با اصول ماهیگیری آشنایی دارید و ابزار آن نیز در اختیار شما قرار دارد، می توانید ماهیگیری را نیز در سفر به این دریاچه تجربه کنید.برخی از افراد محلی برای آنکه در این سفر بیشتر به شما خوش بگذرد، اسب هایی را با خود به این دریاچه آورده اند و در ازای دریافت مبلغی، اجازه می دهند تا اسب سواری را نیز در کنار دریاچه امتحان کنید.اگر دلتان خواست که به میان دریاچه بروید و از آنجا به تماشای مناظر بپردازید می توانید از قایق هایی که در کنار دریاچه وجود دارد استفاده نمایید. این قایق ها در دو نوع پدالی و موتوری هستند و شما بسته به سلیقه ی خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید و در ازای پرداخت هزینه از قایق سواری در دریاچه لذت ببرید.یکی از ویژگی های کم نظیر این دریاچه وجود یک جزیره ی سبز رنگ در میان آب  است. این جزیره در میان رنگ آبی دریاچه می درخشد و جلوه گری می کند. وجود این جزیره نشان میدهد که پیش از احداث سد و آبگیری آن، یک تپه در این قسمت وجود داشته است.مسیرهای پاکوب اطراف دریاچه به شما این امکان را می دهند که بتوانید دوچرخه سواری را نیز تجربه کنید. پس دوچرخه هایتان را با خود ببرید و از لحظات شیرین لذت ببرید.با وجود آنکه دریاچه آویدر از مکان های تفریحی بکر شمال ایران است اما امکانات مناسبی نیز در آن وجود دارد. در محوطه ی این دریاچه سرویس بهداشتی، تعدادی آلاچیق، یک رستوران محلی کوچک و یک بوفه در اختیار شما قرار دارند و می توانید از آنها استفاده کنید.دریاچه ی به وجود آمده در پشت سد شرایط مناسبی را برای رشد و نمو موجودات آبزی فراهم نموده است و برخی از انواع ماهیان و قورباغه در آن مشاهده می شود. اطراف دریاچه نیز دارای پوشش جنگلی است و گونه‌های گیاهی آن همانند همان چیزی است که در سایر مناطق جنگلی  شمال ایران مشاهده میکنید.دریاچه و سد آویدر با دریا فاصله دارد و در قلب یک منطقه ی کوهستانی در ارتفاع ۱۲۵ متری از سطح دریا شکل گرفته است. همین امر موجب شده تا رطوبت هوای آن نسبت به سایر نقاط مازندران کمتر باشد و با آب و هوایی تقریبا خنک از میهمانان خود استقبال کند.
0/5 0 Rates
 
 
 Further information of دریاچه آویدر
آرامش - درمان طبیعت گردی
میانسال (36 تا 65 سال)سفر با دوستانروزهای آفتابیسفرهای زوج هاجوان (18 تا 35 سال)سفرهای خانوادگی با کودکانبازدید نیم روزجنگل نوردیکمپینگعکاسیپیاده روینوجوان (12 تا 17 سال)
ارزان_قیمت
Always open
30 یلومتری نوشهر، 10 کیلومتر بعد از پارک جنگلی سیسنگان، جاده خاکی نزدیک روستای صلاح الدین، 5 کیلومتر داخل این جاده خاکی
 Attractions similar to دریاچه آویدر
  Attractions near دریاچه آویدر


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This