Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours پارک پردیسان
پارک پردیسان
پارک
 Short description of پارک پردیسان
     پارک پردیسان یکی از پارک های جنگلی تهران است که در منطقه ۲ واقع شده است. دسترسی مناسب به این پارک، امکانات جالب توجه و همچنین فضای وسیع آن باعث شده است همه روزه افراد زیادی جهت گذران اوقات فراغت و ورزش به این پارک بیایند.
پارک پردیسان یکی از پارک های مشهور پایتخت است که در شمال غربی این شهر واقع شده‌ است. 
طرح اولیه این بوستان در زمان پهلوی و متعلق به یان مک‌ هارگ آمریکایی می‌ باشد. ایده اولیه این پارک توسط اسکندر فیروز (ریاست وقت سازمان حفاظت محیط زیست) شکل گرفت و برای یافتن شرکتی که بتواند آنرا اجرا نماید به آمریکا سفر کرده و بعد از بررسی شرکت های مختلف، شرکت WMRT آمریکا به عنوان پیمانکار انتخاب می‌ شود. در سال ۱۳۵۳ تعدادی ژاندارم جلوی فعالیت آن را گرفته و رام  با رایزنی‌ های خود موفق شده بود آن را به پروژه شهرک غرب اضافه نماید.
وع طراحی پارک که به صورت جنگلی می باشد، با الویت بازسازی چشم اندازهای طبیعی ایران و جهان و به منظور آشنایی اقشار مختلف جامعه با تنوع گیاهی اقلیم های مختلف داخلی و خارجی و روابط اکولوژیک بین عناصر سازنده زیست بوم ها طراحی و در حال اجرا می باشد.
ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست ایران نیز در قسمت جنوبی این پارک قرار دارد.وجود باغ وحش پارک که در آن انواع حیوانات نگهداری می شوند، نیز یکی دیگر از جذابیت های پارک است و همه روزه افراد زیادی جهت مشاهده حیوانات به این پارک سر می زنند.

در دیگر امکانات پارک می توان به فضای مناسب جهت پیاده روی، دوچرخه سواری، آلاچیق های متعدد، سرویس بهداشتی و نمازخانه، پارکینگ های کافی در شمال و جنوب پارک، دکه های اغذیه فروشی و … اشاره کرد.

همچنین معمولا در روزهای تعطیل جشنواره بادبادک ها در قسمت جنوبی و شمالی پارک برگزار می شود و علاقه مندان با بادبادک های آماده و یا دست ساز در آن شرکت می کنند و تفریحی سالم را رقم می زنند.
در سال ۱۳۹۳ پارک پردیسان از طرف سازمان حفاظت از محیط زیست، پارک بدون دخانیات نام گذاری شد. پس اگر برای تفریح به این پارک زیبا رفتید، سعی کنید با خود قلیان و سیگار نبرید و از هوا و اکسیژن موجود در پارک استفاده کنید.
0/5 0 Rates
 
 
 Further information of پارک پردیسان
اقتصادی طبیعت گردی لاکچری ماجراجویی
سفرهای زوج هاجوان (18 تا 35 سال)سفر با دوستانمیانسال (36 تا 65 سال)پیاده رویعکاسیبازدید یک تا سه ساعت
رایگان
Always open
منطقه2،اتوبان همت،
 Attractions similar to پارک پردیسان
  Attractions near پارک پردیسان


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This