Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours موزه طبیعت و حیات وحش ایران
موزه طبیعت و حیات وحش ایران
موزه
 Short description of موزه طبیعت و حیات وحش ایران
     موزه آثار طبیعی و حیات وحش ایران در محل یکی از کاخ‌های شمس پهلوی قرار گرفته کاخی که برای میهمانان ساخته شده ولی هیچگاه مورد استفاده قرار نگرفته بوده‌است و پس از انقلاب، با تغییراتی برای استفاده عموم به موزه‌ای با محوریت طبیعت ایران تبدیل شد. این موزه در سال ۱۳۷۲، توسط شهرداری تهران و به منظور آشنایی شهروندان با میراث فرهنگی و طبیعی و شناخت اهمیت حفاظت از محیط زیست و حیات وحش، افتتاح گردید.
در سال ۱۳۸۰ مجسمهٔ دایناسور گیاهخوار «کامپتوزوروس» که در دوران ژوراسیک در ایران می‌زیسته‌است و آثار آن در سنگواره‌های تشکیلات شمشک کرمان یافت شده بوده، توسط هنرمندان ایرانی و افغانی در یزد ساخته، و به عنوان نماد در محل ورودی موزه نصب گردیده‌است.
موزه در سال ۱۳۷۶ به عضویت شورای بین‌المللی موزه‌ها (به انگلیسی: ICOM) درآمد و در همین سال نیز به عنوان اولین موزه ایرانی به شبکه جهانی اینترنت پیوست و مجله اینترنتی پر طرفدار «طبیعت و حیات وحش ایران» را با حمایت شرکت خدمات اینترنتی ندا رایانه راه‌اندازی نمود. 
موزه دارای ساختمانی دو طبقه با زیر بنای ۲۵۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۱۲۰۰۰ متر مربع، و دارای بخش‌های متعددی چون بخش آبزیان، پرندگان و پستانداران، زمین شناسی، سالن پروانه‌ها و کارگاه تاکسیدرمی است.0/5 0 Rates
 
 
 Further information of موزه طبیعت و حیات وحش ایران
جوان (18 تا 35 سال)میانسال (36 تا 65 سال)سالمند (بالای 65 سال)نوجوان (12 تا 17 سال)بازدید یک تا سه ساعتکودک (4 تا 11 سال)
ارزان_قیمت
Saturday To Friday From 8 To 20 Open Now
تهران، میدان نیاوران، خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، خیابان موزه
 Attractions similar to موزه طبیعت و حیات وحش ایران
  Attractions near موزه طبیعت و حیات وحش ایران


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This