Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours باغ موزه هنر ایرانی
باغ موزه هنر ایرانی
باغ تاریخی
 Short description of باغ موزه هنر ایرانی
      باغ موزه هنر ایرانی، بنایی بسیار دیدنی ست که چنارها و کاج‌های بلند باغ، عمارت آجری قدیمی و مجسمه های به غایت جذابش را احاطه کرده‌اند. در نیمه ی اول دهه ی چهل به درخواست  فرح دیبا  گروهی مجسمه ساز به ایران می آیند تا بر اساس زیباترین ابنیه ی تاریخی ایران مجسمه بسازند. در نهایت طرح و تصویر ماکت ها در نیمه ی دوم دهه چهل به ایتالیا رفته و پس از چند سال در قالب قطعات جدا از هم تحویل ایران و وزارت فرهنگ و هنر شده و پس از پیروزی انقلاب در این مکان مورد استفاده قرار گرفت. 
جنس تمامی ماکت ها از بتن آرمه است؛ و هرگاه کنارشان قرار می گیرد، انگار در کنار بنای اصلی قرار دارید.
دیگر تزیینات همانند پنجره ها از رزین پلی استر است. در ضمن نقاشی سردرب ها، دیواره های ماکت کاخ های هشت بهشت، چهل ستون و شمس العماره نیز با رنگ و روغن بوده و تمامی قطعاتش توسط دانش آموختگان سازمان میراث فرهنگی در تابستان و پاییز 1385 مونتاژ، مرمت و احیاء گردیده است. مهمتر آنکه باغ موزه اکنون میزبان مجسمه‌های اولین سمپوزیوم مجسمه‌‌سازی تهران است. مجسمه های هنرمندان معاصری همچون شجاع الدین شهابی، جمشید مرادیان، حمیدرضا حکیمی، کامبیز صبری، کامران شریف و کامبیز شریف.
باغ موزه با غرفه های هنرهای تزئینی، محصولات فرهنگی، گالری های فصلی و همچنین وجود کافی شاپ و رستورانی با مرغوب ترین غذاها میزبان ناب ترین احساس هاست.
برای رسیدن به این باغ موزه می‌توانید در خط یک مترو به ایستگاه تجریش رفته و پس از خروج از ایستگاه به ضلع جنوب غربی میدان تجریش رفته و از خیابان مقصودبیک با تاکسی‌های گذری یا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیاده‌روی به این باغ موزه برسید. همچنین اگر قصد رفتن با خودروی شخصی را دارید می‌توانید از خیابان ولیعصر (عج) به پارک‌وی رفته و پس از آن به خیابان فرشته (فیاضی) رفته و از خیابان بوسنی و هرزگوین به باغ موزه هنر ایرانی برسید.0/5 0 Rates
 
 
 Further information of باغ موزه هنر ایرانی
سفرهای گروهی با مردم (تور)سفرهای تک نفره مجردیجوان (18 تا 35 سال)سفر با دوستاننوجوان (12 تا 17 سال)سفرهای خانوادگی با کودکانکودک (4 تا 11 سال)بازدید یک تا سه ساعتمیانسال (36 تا 65 سال)سالمند (بالای 65 سال)
ارزان_قیمت
فروردین,اردیبهشت,اسفند
Saturday To Friday From 9 To 22 Open Now
باغ هنر ایرانی محله باغ فردوس، میدان تجریش، خیابان شهید دربندی (مقصودبیک)، کوچه دکتر حسابی، پلاک ۲۵ است.
 Attractions similar to باغ موزه هنر ایرانی
  Attractions near باغ موزه هنر ایرانی


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This