Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours موزه صنعت برق ایران
موزه صنعت برق ایران
موزه
 Short description of موزه صنعت برق ایران
     این موزه در چهار طبقه با مساحتی بالغ بر ۴۵۰۰ مترمربع، با آب نماها و فضای سبز بسیار زیبا و دیدنی، در محل یکی از قدیمی‌ترین نیروگاه‌های کشور در میدان شهدای تهران، خیابان پیروزی، خیابان افروز واقع شده و اشیا و اسناد صنعت برق از سال 1280 شمسی تا به امروز در آن به نمایش درآمده‌اند. 
پیش از افتتاح موزه، نیروگاهی 10000کیلو واتی در محل مشغول فعالیت بود که به دلیل ساخت موزه، نیمی از آن تخریب و در حال حاضر یک واحد نیروگاه حرارتی با قدرت 5000 کیلو وات مشغول فعالیت است که در تمام مراحل بازدید از موزه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد. پیش از ورود به موزه در محوطه بیرون از آن، ماشین‌های دیزل و نیم دیزل و بخار ابتدایی استقرار یافته‌اند. در گنجینه موزه برق نیز، امکان تماشای اشیا و اسناد قدیمی مربوط به صنعت برق از حدود ۱۲۰ سال پیش یعنی از نخستین مولد برق در ۱۲۶۳ شمسی که  به دستور ناصرالدین شاه قاجار وارد ایران شد و در تکیه دولت و (دربار)، به منظور روشنایی مورد استفاده قرار گرفت و نیز اشیای مربوط به نخستین نیروگاه خصوصی برق شهر که توسط مرحوم حاج حسین مهدوی (امین الضرب) در سال ۱۲۸۴در تهران گشوده شد، گرفته تا دستگاه های جدیدتر وجود دارد. ترتیب قرار گرفتن این اشیا و لوازم تاریخی در موزه طوری است که روند تکامل صنعت برق را نشان می‌دهد. این تکامل از وسیله پی‌سوز، قبل از دوران هخامنشی شروع می‌شود و بعد از نمایش شمع و چراغ‌های نفتی، به نمایش اولین مولد ایران می‌رسد؛ سپس اولین نیروگاه عمومی که با اسناد و عکس به نمایش گذاشته می‌شود؛ و به دنبال آن انواع لامپ‌ها، از لامپ ادیسون گرفته تا لامپ‌های امروزی و نیز وسایلی که در مسیر انتقال به کار برده می‌شود، در معرض نمایش قرار گرفته‌اند. دراین بین، روش تولید انرژی توسط مولدهای بادی و نوری توسط ماکت و به طور عملی نشان داده می‌شود. 
علاوه بر تماشای قسمت های مختلف این گنجینه بازدیدکنندگان می‌توانند به تماشای فیلمی از پیدایش صنعت برق در ایران را در محل سالن آمفی‌تئاتر موزه که مجهز به سیستم‌های پیشرفته صوتی تصویری است، بنشینند.
0/5 0 Rates
 
 
 Further information of موزه صنعت برق ایران
تاریخ ماجراجویی
جوان (18 تا 35 سال)بازدید یک تا سه ساعتسالمند (بالای 65 سال)میانسال (36 تا 65 سال)نوجوان (12 تا 17 سال)
ارزان_قیمت
Saturday To Wednesday From 8 To 15 Open Now
تهران، میدان شهدا، خیابان پیروزی، خیابان شهید افروز، خیابان تابنده
 Attractions similar to موزه صنعت برق ایران
  Attractions near موزه صنعت برق ایران


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This