Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours کلیسای ننه مریم ( حضرت مریم )
کلیسای ننه مریم ( حضرت مریم )
کلیسای تاریخی
 Short description of کلیسای ننه مریم ( حضرت مریم )
     کلیسای ننه‌ مریم، نام این اثر تاریخی ایران‌زمین است که در شهرستان ارومیه و در یکی از خیابان‌های این شهرستان به نام «خیابان قدس»، قرار گرفته است. «شرق آشور»، نام امروزی این میراث تاریخی است که در گذشته از آن به نام‌های دیگری همچون «کلیسای حضرت مریم» و «کلیسای مارت مریم» نیز یاد می‌‌شد.

اعتقاد برخی از باستان‌شناسان و محققان بر این است که کلیسا از کهن‌ترین کلیساهای جهان بوده است؛ به‌گونه‌ای که آن را پس از کلیسای «بیت‌لحم» در فلسطین، دومین کلیسای قدیمی جهان دانسته‌اند.
نویسندگان آشوری و مسیحی معتقدند که این کلیسا در بدو ساخت به عنوان آتشکده‌ مورد استفاده قرار گرفته است و روزگاری از معروف‌ترین معبدهای زرتشتیان محسوب می‌شد. اما زمانیکه زرتشتیان دین مسیح را پذیرفتند، این بنای مذهبی تغییر کاربری داده و آن را به کلیسا تبدیل کردند.
گردشگران هنگام حضور در این مکان، تابلویی را مشاهده می‌کنند که جمله‌ی زیر روی آن نوشته شده است :
«نعلینت را از پاهایت بیرون کن؛ زیرا مکانیکه در آن ایستاده‌ای، زمین مقدس است»
معماری انجام شده در ساختمان این کلیسای مقدس، به سبک معماری عمارات دوران ساسانیان است و می‌توان قرینه‌سازی زیبا را که در بنای آتشکده‌های ساسانی استفاده شده است، در این کلیسا نیز مشاهده کرد. همچنین سازندگان این بنای تاریخی برای داخل آن تلفیقی از معماری ساسانی و پارتی را به‌کار برده‌اند؛ اما درون این کلیسا با دیگر کلیساهای موجود در جهان، تفاوتی اساسی دارد.

داخل کلیسای ننه مریم، فاقد هرگونه تزئینات است

در این مکان مذهبی خبری از تزئینات چشمگیر و زیباسازی سازندگان نیست و به‌گونه‌ای ساده شده است که نظر هر بیننده‌ای را در بدو ورود به خود جلب می‌سازد.
0/5 0 Rates
 
 
 Further information of کلیسای ننه مریم ( حضرت مریم )
مذهبی
بازدید یک تا سه ساعت
رایگان
Always open
آذربایجان غربی ، ارومیه ، خیابان دانش ، کوچه ی کلیسا
 Attractions similar to کلیسای ننه مریم ( حضرت مریم )
  Attractions near کلیسای ننه مریم ( حضرت مریم )


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This