Thank you. Your comment has been sent successfully! After confirmation, it will be displayed. Not Available for 24 Hours کاخ و موزه ی باغچه جوق
کاخ و موزه ی باغچه جوق
موزه
 Short description of کاخ و موزه ی باغچه جوق
     این مجموعه 11 هکتاری پوشیده از درختان کهن گوناگون است و در میان آنها ساختمانی با شکوه و در عین حال ساده جلوه گری می کند. 

آنچه پیش روی تان است ترکیبی از معماری ایرانی و اروپایی است و دنیایی متفاوت را در خود دارد. همین که قدم به درون این بنا بگذارید محو تماشای تزیینات و جلوه هایی می شوید که 30 سال برای آنها زمان گذاشته اند. اشیا و لوازم زندگی سردار ماکو را در گوشه گوشه این بنا می توانید ببینید و قدری بیشتر با حال و هوای زندگی او آشنا شوید.  
ساخت این بنا در زمان تیمور پاشاخان آغاز شد و در تاریخ آمده که ساخت این کاخ در سال های 1313 تا 1324 هجری قمری صورت گرفت اما می گویند 30 سال زمان برد تا تزیینات داخلی بنا کامل شود و به اوج شکوه برسد. 
حالا کاخ باغچه جوق یادگاری از گذشته های این سرزمین است که شاهکاری از معماران ایرانی و حاصل همکاری آنها با مهندسان روسی و اروپایی به شمار می رود. این بنا تلفیقی از معماری شرق و غرب را به نمایش می گذارد. این محل به علت ویژگی های هنری و معماری منحصر به فردش، به موزه ای جذاب برای گردشگران تبدیل شده است و بسیاری را به سوی خود می کشاند.

در 11 تیر سال 1375 بود که این بنا به شماره 1739 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و از سال 1382 تا 1383 عملیات بازسازی محوطه، عمارت ها و فضاهای خدماتی آن صورت گرفت. 
همان‌طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، کاخ باغچه جوق، هم‌اکنون کاربری موزه دارد. عمده آثاری که در این موزه در معرض دید عموم قرار داده شده شامل لوازم زندگی سردار ماکو است که  از طرف دربار کشورهای خارجی مختلفی برای ایشان ارسال شده است.0/5 0 Rates
 
 
 Further information of کاخ و موزه ی باغچه جوق
تاریخ
بازدید یک تا سه ساعت
ارزان_قیمت
Always open
آذربایجان غربی ، روستای باغچه جوق ، خیابان سردار
 Attractions similar to کاخ و موزه ی باغچه جوق
  Attractions near کاخ و موزه ی باغچه جوق


Loading...

First Login
    Tell us your opinion about this place    

For Rate First Login
People who seen this place

First Login
CopyRight©2018 Felexa, All rights reserved.
Loading...


Loading...


Loading...
Users Who like This